Kdo hledá, najde

Letos jsem moc nových zahradnických knížek nepřečetla, spíš mám tendence nakukovat do těch starších. Přeci jen tu ale mám dvě, které jsem dostala k pročtení v rámci spolupráce s Knihkupectvím Luxor, a které bych vám ráda představila.

Přírodně osázené nádoby, Simone Kernová

Útlá knížka, která se mi ale zalíbila na první otevření. Je to teď žhavá novinka, a tak vám ji vřele doporučuju jako dárek pod stromeček.

Je totiž úplně jedno, jestli máte zahradu nebo jenom balkón, kvítí v nádobách se dá dát úplně všude. A tady najdete podrobné návody, jaké pořídit nádoby, drenáže do nich, substráty… Jak vybrat vhodnou zeleň na konkrétní míst a hlavně i konkrétní skladby nádob, aby dobře vypadaly.

Jestli jste v tomto ohledu (stejně jako já) totální začátečníci, oceníte i upozornění, co se může teoreticky po… a čemu předcházet.

Zahrada od jara do zimy, Miloslav Ryšán

Tahle kniha mi naopak leží doma už od srpna a přes záplavu práce na zahradě jsem se k ní dostala až teď.

Sice není prvoplánově líbivá, ale zato je skvěle praktická. Podle mě ji ocení především začátečníci, hlavně ti, co se vydávají konvenčnějším směrem zahradničení, kteří v ní najdou vlastně až neskutečné množství informací o pěstování zeleniny, ovoce i květin. Vše pěkně přehledně rozdělené podle měsíců v roce.

Nebála bych se ji nazvat takovým malým zahradnickým průvodcem, protože vás v každé části provede tím, co je právě teď potřeba dělat, a jak přesně na to.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend