Kdo hledá, najde

Po čase se mi tu nakupilo pár knížek, o které bych se s vámi chtěla podělit. Klasicky jsou všechny zaměřené na zahradničení a jedna potěší chuťové pohárky.

Užitková zahrada, Hans-Werner Bastian

Koho zajímá spíš užitková část zahrady, toho tahle knížka nadchne. Jak už název napovídá, je zaměřená výhradně na pěstování zeleniny a ovoce, a to od fáze přípravy záhonů, plánování výsadby, přes pěstování až po tipy, jak zpracovávat a uchovávat úrodu.

Moc se mi líbí, že je to knížka zaměřená spíš na pěstování bez chemie, ale není nijak extremistická a opravdu vás provede celým pěstitelským rokem.

Květiny, Clare Nolanová

Osobně jsem člověk zaměřený spíš na užitkovou zahradu, pro kytičky slabost nemám. Vlastně ani nemám moc ráda řezané živé kytky ve váze, protože úplně nesouhlasím se způsobem, jak se pro tyto účely pěstují.

Ale! Tahle knížka mě nadchla. Radí, jak květiny do interiéru dekorovat, ale především, které a jak si pro tyto účely vypěstovat. Což je super a udržitelný způsob.

Nádherné, ale fakt nádherné fotky jsou úžasné, skvěle inspirují a po jejich prohlédnutí máte okamžitě chuť se do pěstování kytek k řezu pustit.

Vše o zahradě – váš zelený rádce

Oproti předchozím v téhle žádné obrázky nenajdete, zato je doslova nacpaná užitečnými informacemi.

Ideální je pro všechny, co mají novou zahradu a chystají se zahradničit. Tahle kniha poradí i s dost zásadními zbytečnosti, které vás na první dobrou vůbec nenapadnou, ale za pár let budete komplikovaně přemýšlet, jak je na zahradu dostat. Řeč je třeba o rozvodech vody a elektriky.

Samozřejmě řeší i samotné zahradničení. Nejde úplně do hloubky, ale zase obsáhne opravdu úplně všechno – nejen, co kdy vysít a jak se starat o zeleninu (i ve skleníku) a květiny, ale píše i o tom, jaká zvířata a proč jsou pro zahradu důležitá.

Nacpat do jedné publikace tolik informací a ještě tak, aby to bylo čtivé, je majstrštyk. Snad jediná věc, kterou bych jí vytkla, je obálka. Je měkká, takže se velmi rychle zohýbá. Ale to je fakt detail.

Naše kuchařka, která spojuje, Kateřina Kuranova

Novinka letošního podzimu, na kterou fandové foodblogerky Smoothcooking čekali jak na smilování. Obsahuje recepty na jednoduchá jídla, díky nimž se sejde u stolu celá rodina. Najdete v ní všechno – od předkrmů až po dezerty i jídla pro nečekané návštěvy nebo na speciální příležitosti.

Jestli patříte mezi zkušené kuchaře vyhledávající specialitky, tady je nehledejte. Kuchařka se ale bude náramně líbit nezkušeným nebo méně zkušeným kuchtíkům, co se v kuchyni teprve hledají a hodí se jim jednoduché recepty na všechno. Díky bonusovým tipům totiž každé jídlo dopadne na jedničku.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend