Kdo hledá, najde

O mně

Petra

Mám ráda ten pocit, když se začnu přehrabovat v hlíně. Miluju sazeničky, které vyrostou ze semínka. A ještě víc ochutnávání toho, co se nám s rodinou podařilo vypěstovat.

Jsem samouk, jdu cestou pokus – omyl a bez mého táty bych asi nevypěstovala ani trávu. K zahradničení přistupuju intuitivně, obloukem se vyhýbám chemii a sním o tom, že se jednou dopracuju k soběstačnosti.

S mým mužem Honzou , dcerou Sofií a synem Kubou zahradničíme od roku 2015 na dvoutisícovém pozemku, neustále rozšiřujeme záhony, učíme se pěstovat ve skleníku a bují to u nás životem.

K záhonkům přibyly v roce 2017 včely a o dva roky později slepice. A tuším, že tím ještě nekončíme.

Podpořte mě a pojďme spolu na virtuální kafe

Líbí se vám, co tvořím na blogu? Přijdou vám užitečné informace a tipy, které sdílím na Instagramu nebo Facebooku? A rádi byste mou tvorbu podpořili drobnou částkou, ale ani jeden z mých zahradnických diářů se vám nehodí? Pojďme spolu na virtuální kafe! Objednat mi ho můžete tady, částka je přednastavená na 50 Kč, ale klidně si jich můžeme dát víc, stačí zvýšit počet kusů v objednávkovém formuláři.

Máš něco na srdci? Napiš mi:

  Potvrzuji, že jsem člověk z masa a kostí, žádný robot.

  Nejčerstvější sklizeň článků

  Letos jsem moc nových zahradnických knížek nepřečetla, spíš mám tendence nakukovat do těch starších. Přeci jen tu ale mám dvě, které bych vám ráda představila.

  Přírodně osázené nádoby, Simone Kernová

  Útlá knížka, která se mi ale zalíbila na první otevření. Je to teď žhavá novinka, a tak vám ji vřele doporučuju jako dárek pod stromeček.

  Je totiž úplně jedno, jestli máte zahradu nebo jenom balkón, kvítí v nádobách se dá dát úplně všude. A tady najdete podrobné návody, jaké pořídit nádoby, drenáže do nich, substráty... Jak vybrat vhodnou zeleň na konkrétní míst a hlavně i konkrétní skladby nádob, aby dobře vypadaly.

  Jestli jste v tomto ohledu (stejně jako já) totální začátečníci, oceníte i upozornění, co se může teoreticky po... a čemu předcházet.

  Zahrada od jara do zimy, Miloslav Ryšán

  Tahle kniha mi naopak leží doma už od srpna a přes záplavu práce na zahradě jsem se k ní dostala až teď.

  Sice není prvoplánově líbivá, ale zato je skvěle praktická. Podle mě ji ocení především začátečníci, hlavně ti, co se vydávají konvenčnějším směrem zahradničení, kteří v ní najdou vlastně až neskutečné množství informací o pěstování zeleniny, ovoce i květin. Vše pěkně přehledně rozdělené podle měsíců v roce.

  Nebála bych se ji nazvat takovým malým zahradnickým průvodcem, protože vás v každé části provede tím, co je právě teď potřeba dělat, a jak přesně na to.

  Send this to friend