Kdo hledá, najde

Letos je to snad poprvé v životě, kdy už mám nakoupené dárky pod stromeček. A tak mám čas taky trošku zevlovat a koukat, kdo prodává jaké krásy. Jestli pokukujete po nějakém dárku pro zahradnického nadšence – amatéra, třeba by se vám mohlo hodit pár tipů.

Kalendář hojnosti

Pozornost, u které se nemůžu dočkat, až mi přijde a pověsím si ji na zeď. Jedná se o speciální kalendář s historickými ilustracemi. Představuje staré a krajové odrůdy a slouží i jako připomínka toho, co by se mělo kdy sklízet.

Kalendář vydala v limitované edici iniciativa Na Ovoce. Tuhle partu lidí sleduju už dlouho a to, co dělají, je mi hodně blízké. Jestli máte chuť je podpořit i vy, mrkněte na jejich e-shop. Kdyby byl kalendář právě vyprodaný, najdete tam i jiné drobnosti pro velkou radost.

Nářadí pro zuřivé zahradníky

Nářadí značky DeWit jsem objevila na Zahradě Čech a domů si tehdy přivezla dvě lopatky (pro sebe a dceru). Tehdy jsem slíbila, že na ně napíšu recenzi, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Každopádně to mi nebrání po očku koukat, jaké nářadí tahle holandská firma ukovala a už mám v merku celou řadu ručního nářadí a rýč. Ten si asi pořídím v odlehčené holčičí variantě, aby nebyl tak těžký. Co jsem si zatím ověřila, tohle nářadí je docela odolné a trvanlivé, takže mi výjimečně nevadí ani trochu vyšší cena.

Roztomilé zbytečnosti

Popouštím uzdu ženské marnivosti a představuju si, jak si ozdobím parapety plechovými květináčky v něžném květinovém designu nebo se od hlavy až k patě obléknu do stejného motivu. Jestli nemáte v kapse připravených pár tisícovek, doporučuju na 4home.cz jít jednou za čas. Já jsem tam skoro denně a už mám okousané nehty, jak se nedokážu rozhodnout, za co svoje peníze utratím. Zatím jsou mými favority plechová konev, provázek v praktické (a krásné) plechovce a bandaska na mléko. Asi tenhle článek přepošlu Ježíškovi, ať to dilema rozhodne za mě.

Knížka pro ty, co se chtějí pořád učit

Před zimou vždycky rozšiřuju zahradnickou knihovnu a letos už jsem s procesem docela daleko. Jestli máte i vy ve svém okolí někoho, kdo se chce svému hobby věnovat i přes zimu, mám pro vás dva tipy. Prvním je knížka Bylinky z klášterní lékárny, kterou jsem si koupila už někdy v říjnu a nakukuju do ní vždycky, když se chci dozvědět nějaký detail o té či oné rostlině. Druhým tipem je knížka s obyčejným názvem Kompost snadno a ekologicky.  Je nádhernou ukázkou toho, jak se dá záživně psát o nezáživném tématu. Možná jsem ale exot já. Každopádně se mi na téhle knížce líbí, že se věnuje všem typům kompostů a je plná rad, jak mít svůj vlastní – ať bydlíte v domě se zahradou nebo bytě s pár květináči. I tam totiž vlastní kompost oceníte.

Termoska pro práci na zahradě i procházky

Máme zahradu o velikosti cca 2 000 m. A to znamená, že na ni musíme vylézt, i když se nám zrovna nechce. Mou nezbytnou výbavu v těchto sychravých dnech tvoří kromě nářadí i pořádná termoska. Taková, která dobře vypadá, něco vydrží a hlavně udrží čaj pěkně teplý. Já tu svou už sice mám, ale pokukuju po nějaké pro tátu nebo manžela. Moc pěkný sortiment má v tomto ohledu Equa. Ekologické a krásné termosky, termohrnky nebo lahvičky (klidně i pro děti do školy – netečou).

Mrkněte i na další článek s tipy na (nejen) vánoční dárky pro zahradníky v ceně do 500 Kč. Najdete ho tady.

One Reply to “5 tipů na vánoční dárky pro zahradníky”

  1. Jitka says: 2.12.2017 at 15:07

    Moc děkuji za nádhernou inspiraci!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend