Kdo hledá, najde

Díky spolupráci s Luxorem mám sem tam možnost si přečíst nějaké knižní novinky. Tentokrát jsem sáhla po dětských, protože Kubajs měl narozeniny a knížky miluje.

Je to věc, ke které vedeme obě naše děti od malička a u starší Sofči vidíme, jak velký smysl to má. A co že mi to padlo do oka?

Medovníček a Medulka, Jan Lebeda

V Medovníčkově edici už je knížek docela požehnaně, my v ní jedeme od chvíle, co byla Sofi malá a my si pořídili včely. Takže nějakých možná 9 let. Dnes po ní přebral štafetu pětiletý Kubík a Medovníčka miluje úplně stejně.

Malý skřítek rozumbrada žije v lesní chaloupce, stará se o včely a miluje med. V každé kapitole prožívá nějaké jiné dobrodružství a musím říct, že všechny knihy s ním jsou pro děti moc pěkně napsané, krásně zeditované (nesnáším, když v knížkách nacházím gramatické nebo stylistické chyby) a mají schopnost vtáhnout do děje malé i velké čtenáře.

Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy

Takhle nějak si představuju, že děti kdysi hltaly knížky o Rychlých šípech 🙂

Tohle je takový pel-mel pro děti, kde najdou tipy na hry, mraky zajímavostí, které jsou podané formou srozumitelnou i pro našeho prcka (když mu to čte starší ségra), diy návody, dokonce i jednoduché recepty.

Knížka je vybavena kroužkovou vazbou a fakt silnými listy, velebím toho, koho tenhle formát napadl, protože minimálně u nás zažívá docela zápřah.

Průvodce přírodou pro děti

Tohle je záležitost, kterou ocení spíš starší děti a Kubajs ji bude mít v záloze. Je méně obrázková než předchozí a zaměřena vysloveně jen na přírodu a zvířata.

Najdete v ní ale hromadu tipů a postřehů, co se budou hodit třeba na výletě, jak název napovídá, obsahuje 200 konkrétních druhů rostlin a živočichů a jako bonus i pár návodů na domácí tvoření. My určitě zkusíme vyrobit ptačí krmítko ze dřeva.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend