Kdo hledá, najde
knížky o bylinkách

Dostaly se mi do rukou dvě nové knížky od Knižního klubu, shodou okolností obě bylinkové, a já teď tápu, která je lepší.

To, že jsem blázen do knížek o zahradničení, už asi víte. Tak nějak mám potřebu kupovat všechno, co mi přijde pod ruku a listovat. Nezřídka se tak stane, že se mi do rukou dostanou dvě knížky na podobné téma a mně to vůbec neva. Jako v tomto případě.

Babiččina lékárna, Renata Herber

Knížka bez obrázků, a když už, tak s decentními ilustracemi, je postavena na radách na konkrétní neduhy. Hned na začátku vysvětluje základní terminologii týkající se nakládání s bylinkami a přípravy nejrůznějších záležitostí z nich. Teď už nikdy nebudu na pochybách, jaký je rozdíl v přípravě odvaru, nálevu a výluhu.

Sympatický je mi vnitřek, který si na nic nehraje. Jednoduše popisuje zdravotní potíž a co doma s ní. Trpíte na vysoký cholesterol? Dozvíte se, proč to tak nejspíš je, jak změnit životní styl a stravování, i že jeho hladinu můžete korigovat částečně tinkturami. Třeba z ginkgo biloby, bílého jmelí, rakytníku.

Myslím, že za aktuální cenu 399 Kč je to dobrá muzika za slušnou cenu.

Bylinková škola, Iveta Henzelyová

Tohle je kousek ještě o level dál. Krásně zpracovaná, barevná, plná fotek, takže bych ji klidně koupila jako fakt pěkný dárek.

Myslím, že kdo chce proniknout do základů bylinkářství, asi nic jiného nepotřebuje. Najdete tu informace o rostlinách, rozdílech mezi nimi i částech, které se sklízejí. Pochopíte konečně terminologii druhů přírodní léčby (já konečně pochopila, co je gemmoterapie a fytoterapie), nakouknete do tajů tradiční čínské medicíny a v jejím duchu i dále zjistíte, jaké bylinky na jaké neduhy užívat a v jaké podobě.

Zatímco první knížka je pro mě tak trochu tahák: pokud mi něco je, nakouknu a řídím se tím, tahle jde na věc pozvolněji, je víc o čtení a dlouhodobém věnování se problematice. O to mi ale přijde cennější.

Cena je aktuálně 499 Kč a vydaných peněz určitě nebudete litovat.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend