Kdo hledá, najde

Sazenic rajčat není nikdy dost. Kdo s tím taky souhlasí?

Jako takhle. My jich máme vždycky až nad hlavu. Jenže ve chvíli, kdy se zbavím přebytků, přijde nezřídka nějaká pohroma. Bouřka, kroupy, vichr nebo nějaký nenechavý ručičky, co prostě nutně potřebují ke hře čerstvě zasazená rajčata.

A tak mě na internetu už před dlouhou dobou zaujala jedna vychytávka, jak si levně a hlavně rychle namnožit rajčata, která už doma máte.

Nevyhazujte rajčatové zálistky

Rajčata je potřeba pravidelně vyštipovat (koneckonců o tom už jsem vám psala v tomhle článku, kde najdete i návod, jak to dělat), slušné zálistky zvládnou vytvořit během jednoho týdne. Pozor, průběžné vyštipování se týká jen tyčkových odrůd, pro množení ale můžete použít i keříčková nebo divoká.

A když zálistky nevyhodíte, ale zapíchnete je do země, stane se kouzlo a ten kousek zeleného nic zakoření. Chce to trochu trpělivosti, mně udělalo rajče kořeny (ale zato pěkné) až po zhruba 15 dnech. Tak co, jdete do toho?

Tady jsem vám svůj pokus natočila:

Znali jste tuhle vychytávku?

2 Replies to “Jeden skvělý rajčatový hack”

  1. tomas says: 14.6.2022 at 22:59

    strcit do vody a nechat……u brambor mi to neklaplo

    1. Petra zahradničí says: 15.6.2022 at 14:13

      Ta zem je jistější, aspoň podle zpětné vazby, které se mi od lidí dostalo. Asi je to živinami, které voda prostě nenabídne. Ale i to je samozřejmě možnost 🙂

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend