Kdo hledá, najde

Když mi bylo „náct“, bytostně jsem nenáviděla tátovu větu: „Pojď mi pomoct na zahradu.“ Znamenalo to odložit knížku (s největší pravděpodobností nějaké kvalitní holčičí čtivo alá Daniele Steel), navlíknout tepláky a chopit se na půl dne motyky. Nesnášela jsem plevel, špinavé ruce a ve finále i zahradnické výpěstky na talíři.

Tehdy mi táta říkal: „Počkej, až budeš velká. Ještě se budeš ráda hrabat v záhonech.“. Hahaha.

Pak jsem se v osmnácti odstěhovala od rodičů a zařekla se, že doma nebudu mít ani kytku v květináči. Postupem let jich pár bylo. Nejdřív bylinky, pak okrasné záležitosti a dneska už je na parapetech není kam dávat.

Další vývojovou fází bylo stěhování na venkov. Na zahradě necelých 2000 metrů se snažíme (zatím neuměle) pěstovat vlastní zeleninu, ovoce a tohle všechno zpracovávat. Jako naprostý laik nechápu základní zahradnické principy, dělám školácké chyby a tátovi (nebo devadesátiletému dědovi) volám minimálně jednou týdně s nějakým imbecilním dotazem, na který na internetu neexistuje odpověď. Tu totiž může mít jen člověk, který si to všechno prožil, vyzkoušel a třeba si i natloukl nos.

A já ke svému údivu zjišťuju, že na tátova slova došlo a hrabání v hlíně miluju.

4 Replies to “Jak se mi zahradničení dostalo pod kůži”

 1. Jitka says: 29.3.2017 at 20:23

  Krásně a mile popsáno, jsem moc ráda, že jsem Váš blog objevila a už se těším na čtení a na všechny příspěvky!

  1. Petra zahradničí says: 31.3.2017 at 11:39

   Jitko, moc děkuji, zlepšila jste mi den 🙂

 2. PETA says: 4.1.2017 at 12:25

  PETO POMOC,
  muj muž má již rok rymu, moc si s nim mí kolegové neví rady,
  prosím, pošli mi rymovník, budu s ním léčit celou rodinu.NEMOHU JEJ SEHNAT,
  vím, že je to zrovna nepříhodná doba, ale rýma si nevybírá, zvlášt ted.
  NENÍ TO KOMENTAR ALE PROSBA O POMOC.
  jsem lekařka, ale ani já už nevím, jak dál. DÍKY PETA
  – uhradím, podle pokynů.

  1. Petra zahradničí says: 4.1.2017 at 13:27

   Ahoj Peťo, já sazeničky neprodávám, ale zkus tenhle obchod: http://www.ibiskyzahradni.eu/RYMOVNIK.html. Kupovala jsem ho tam asi před rokem, také touhle dobou, tak by neměl být s ročním obdobím problém. Ať je manželovi lépe, ale spíš bych ho poslala k alergologovi. Ať se daří :).

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend