Kdo hledá, najde

Já vím, že se to může zdát jako banalita, ale zasadit správně česnek je pro někoho španělská vesnice. Přesvědčila jsem se o tom, když jsem dávala zbytek svojí sadby známé a ona se mně ptala, co s tím jako má dělat. Je to jednoduché a jestli chcete mít letos vlastní česnekovou úrodu, už moc času na sázení nezbývá.

Jak tedy správně sázet česnek?

  1. Moření. Já jsem ho nikdy nedělala a nakonec jsem se rozhodla, že nebudeme mořit ani letos. Jde nám to proti srsti. Ale jestli si chcete být jisti, že úrodu nenapadnou choroby, namořte v Sulce. Jak jsem psala začátkem letošního roku v článku Kdy sázet česnek.
  2. Palice česneku se rozdělí na jednotlivé stroužky a sází se jen ty zdravé (vynechte i ten tvrdý střed, z toho by nic nevyrostlo :)).
  3. Jednotlivé stroužky přijdou do země na hloubku prstu (při podzimní výsadbě o něco hlouběji než na jaře) tvrdší stranou dolů (z té porostou kořínky).
  4. Sází se do sponu, podle odrůdy 5 – 12 cm od sebe a řádky vzdálené asi 20 cm. Já si rozměry nepamatuju, takže sázím podle tátovy rady – tak, aby se mezi česnek později vešla motyčka.
  5. Na závěr se vše uhrabe a už jen čekáte, co z toho vyroste. Obecně česnek nemá rád přemokření a plevel. Prostě si ho musíte zasloužit.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend