Kdo hledá, najde

Každý rok do poslední chvíle vybírám, co komu koupím pod stromeček, někdy je to fakt dost náročné a vraždila bych za dobrý tip.

Proto jsem pro vás sepsala pár nápadů, které se vám budou hodit, jestli máte ve svém okolí nějakého zahradnického nadšence.

Zahradní nářadí z kategorie „nice to have“

Základní nářadí si každý zahradník pořídí velmi rychle a sám. Je ale spousta věcí, po kterých pokukuje a říká si, že jsou zbytečné. Ve skrytu duše po nich ale touží. V mém případě to byly akumulační nůžky. Honza na mě koukal jako na blázna, co si to chci pořídit, nakonec mi vytrhla trn z paty Gardena, která mi nabídla spolupráci. Hádejte, po jakém nářadí jsem skočila jako po prvním? Jasně, byly to aku nůžky a kdybych věděla to, co vím dneska, koupila bych si je sama o pár let dřív. Vydrží nabité cca hodinu, perfektně ostříhají zbytky trávy u obrubníčků nebo v zákrytu za jinými rostlinami, zvládnou i tvrdší levanduli a ty moje jsou vybavené i vyměnitelným nástavcem na keře. Kdybyste tápali, je to tento model nůžek za necelé 2000 Kč.

Upgrade klasického ručního nářadí

Pamatuju si, že když jsem začínala, byla investice do prvotního vybavení tak vysoká, že pro mě byla cena rozhodujícím faktorem. Sledování kvality přišlo až v dalších sezónách, kdy se mi to původní nářadí začalo rozpadat (a bylo to bohužel docela rychlé). Proto už několik let nedám dopustit na nářadí Dewit, které je vyráběné z kalené oceli a z vlastní zkušenosti můžu říct, že je nesmrtelné. Aspoň u nás dostává docela zabrat. Mám od nich motyčku, lopatky, japonskou motyčku, hrábě, odlehčený rýč… Cokoliv vyberete, to bude stát za to.

Závěsný samozavlažovací květináč

Kdo má terasu nebo balkón, které si touží ozdobit nějakým kvítím, ten ví, že nákupem jednoho truhlíku to nikdy nekončí. Je ale málo výrobců, co si dávají záležet i na designu. Proto se mi líbí to, co dělá česká Plastia – nechává si většinu věcí navrhovat designéry, za spoustu z nich dostala cenu red dot award a jejich letošním počinem je tenhle závěsný samozavlažovací květináč. Dá se použít do interiéru i exteriéru, vypadá k světu a k mání je v několika barevných variantách. Stojí na e-shopu 536 Kč.

Probiotika pro rostliny

Jestli je váš obdarovávaný zahradník stejný nadšenec do pěstování bez chemie, jako jsem já, tak ho nadchne balení probiotik na zahradu. Fungují na stejném principu jako ta lidská, ráda se ujmou starosti o mikrobiální rovnováhu v půdě a výsledkem jsou zdravější rostliny, bohatší úroda i rychleji uzrálý kompost. Nepatří mezi nejlevnější, balení stojí kolem 250 Kč, existují i výhodnější sady, ale na druhou stranu fakt fungují – já jsem nikdy neměla tak zdravé sazeničky jako letos, kdy jsem jim dopřávala probiotickou zálivku pravidelně.

Na zahradu i výlety

Jakmile se venku trošku ochladí, nesnáším věčné zouvání zablácených bot, když se mi chce na záchod nebo mám žízeň. Řešení prvního problému je nasnadě (než opadá listí, dobře kryjou vzrostlé stromy :), tu druhou záležitost jsem si zvykla řešit termoskou a termohrnkem. Mrkněte třeba na mojeequa.cz, to je můj oblíbený e-shop a každý měsíc mají nějakou výhodnou akci.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend