Kdo hledá, najde
Knihy o přírodě pro děti

Sešlo se mi doma pár nádherných dětských knížek o přírodě, o které se s vámi musím podělit. Berte je třeba jako můj tip na (vánoční) dárek pro prťata.

Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie (pro školáky a dospěláky)

Tohle je jedním slovem wau!

Přenádherná tlustá encyklopedie, ve které je na víc než 500 stranách formou textu a úžasných ilustrací snad všechno vědění světa.

Najdete v ní moc pěkně zpracované informace o přírodě, lidském těle, zvířatech, geografii, historii, umění… Podle mě ji budou milovat i děti (a dospělí), co raději než text hltají obrázky.

Je sice trochu dražší (kolem tisícovky), ale tahle investice se podle mě opravdu vyplatí. Aspoň jedna takováhle encyklopedie v domácí knihovně je prostě nutnost.

Já ji pro tuhle chvíli zabalila, protože ji Ježíšek přinese naší Sofi. Ale už se nemůžu dočkat, až v ní budeme listovat všichni.

Strom od jara do zimy (pro děti od 3 let)

Jednoduché a pěkně zpracované leporelo pro mrňata. Na knize je uvedeno, že je vhodná od 3 let, ale u nás po ní s chutí sáhl dvouletý Kubík.

Textu v ní moc není, zato obrázků, prořezů a oči (a prsty) chytajících věcí spousta. Obrázky i text děti provedou kalendářním rokem a velmi pěknou formou jim předávají vědění o tom, co se se stromy v průběhu jednotlivých ročních období děje, jak důležitá je jejich symbióza se zvířaty i kdo žije v jejich korunách.

Kam putuje voda? (pro děti od 3 let)

Knížka, která tvoří s tou předchozí pár, i když na sebe obsahově nenavazují. Je v podobném duchu, ale tohle leporelo dětem vysvětluje, odkud kam teče voda, kde se vůbec bere a proč je pro veškerý život na Zemi důležitá.

Vše samozřejmě formou obrázků, lákadel pro prstíky a krátkých hravých textů tak, aby zaujala nejmenší čtenáře.

Malá tajemství přírody (pro děti od 8 let)

Tohle je parťák na každý výlet, aspoň my už bez ní nikam nevyrážíme. Bude se líbit dětem (a rodičům), které rády poznávají a zkouší nové věci. Není to totiž jen obyčejný popis přírodních jevů psaný tak, aby zaujal mladší publikum, ale obsahuje mraky tipů, co jde kolem nás sledovat – ať už v lese, rybníce nebo městském parku, včetně návodů na nejrůznější pokusy.

Za sebe musím říct, že mě to vrátilo do doby, kdy jsme jako děti zkoumaly šneky a kaluže 🙂

Všechny knihy, které vám tu představuju, vyšly letos pod hlavičkou Knižního klubu, který mi je zaslal k omrknutí.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend