Kdo hledá, najde

Honzovým snem je mít na zahradě ovocný sad. I když jsme koupili dům s relativně velkou zahradou, ovocný strom na ní nebyl ani jeden (nepočítám-li plané lísky).Úkol podzimu tedy zněl jasně. Pořídit dvě jabloně, hrušeň, meruňku a třešeň. Jenže kde? Tátovi jsem tentokrát nevolala a vyrazila na nejbližší farmářský trh. A tam stál ON. Kouzelný dědeček s hromadou stromků, ovocných keřů a růží. Můj zachránce.

Ochotně se vším poradil, nechala jsem u něj patnáct stovek a o pár měsíců později zjistila, že mi prodal stromkové mrzáky, se kterými bude ještě hodně práce, jestli z nich chceme někdy něco sklízet.

Ponaučení? Nikdy, ale fakt nikdy se nenechte zmanipulovat prodejcem na trhu. Najděte si nejbližší zahradnictví a tam jezděte pravidelně nebo si na nákupy na trhu vemte zkušeného parťáka. Já mám tátu daleko, ale pro tyhle případy se skvěle hodí starší paní ze sousedství.

4 Replies to “Jak jsme byli za hejly”

 1. Jitka says: 29.3.2017 at 20:32

  Jé, to já se na trh obvykle se synkem ani nedostanu, objednávám přes internet staré odrůdy od pana Peška (stareodrudy.org), je moc fajn, umí poradit, fandím mu. I když šly stromky balíkem a jednou dokonce až v pátek a hrozilo, že budou na poště přes víkend, nic se jim nikdy nestalo a ujaly se. Co není u pana Peška, to hledám v prodejně v Uherském Ostrohu (Prodejstromku.cz). Už jsme tam byli i osobně, ne všechny stromky totiž posílají (moc veliké jim nevezme PPL), jsou taky moc fajn. Co přišlo balíkem, to bylo vždy v pořádku (naposledy krásná broskvoň… sousedé, co měli stejnou z nedalekého zahradnictví se divili, že mně přišla taková velká a pěkná).
  S těmito dvěma jsem spokojená a ráda je doporučím. Zkusila jsem už i jiné internetové prodejce stromků a stromů a někdy to bylo dost velké fiasko a problém.

  1. Petra zahradničí says: 31.3.2017 at 11:39

   Na pana Peška už jsem taky koukala, ale bála se doručení balíkem. Tak vyzkouším, děkuji za tip! 🙂

 2. Sláma v botách says: 18.1.2017 at 23:58

  Hezký den, Petro, nevím jakou náhodou jsem se doklikala na váš web. Jaké bylo ale moje překvapení zjistit, že v téhle zemi je nějaká druhá bytost, která žije můj život. Máme podobný blog a jak to tak pročítám i podobné zkušenosti (podobné mojí první sezoně – dnes už jsem u 4.), tátu a možná i smysl pro humor. Tak vám (nám) držím palce, ať se daří. A přidávám stránku do oblíbených!

  1. Petra zahradničí says: 20.1.2017 at 14:04

   Jéé, právě Váš blog procházím a musím se smát. Dávám si Vás do sledovaných a doufám, že nám se letošní sezóna vydaří líp než ty dvě přechozí :). Přeji hodně zahradnických úspěchů. Petra

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend