Kdo hledá, najde

Zjistila jsem, že mít na zahradě velké travnaté plochy, není žádné terno. Během sezóny nastřádáme tolik posekané trávy, že si s ní nevíme rady. Do kompostu je víc než nevhodná (když ji neproložíte hlínou, tak strašně špatně hnije, zapáchá a kompost pak zraje neuvěřitelně dlouho). Platit za odvoz bioodpadu se nám nechce a vozit ji někam do lesa taky ne.

Tak jsem přišla s revoluční myšlenkou. Budu ji používat jako mulč. Ušetříme za mulčovačku a ještě budeme mít záhony ve stylu přírodní zahrady. A ono to funguje!

Posekanou trávu máme kolem stromů, na záhonech mezi květinami a příští rok půjde i na zeleninové záhony. Největší výhodu vidím v tom, že hlína pod ní zůstane pěkně vlhká i v nejparnějším létě, takže kořínky nevysychají. Jako bonus pak brání růstu plevele. I když tady už není výsledek tak stoprocentní a plevel sem tam prorůstá. Díky vlhké a stále kypré půdě pod trávou ale jde docela dobře vytrhnout, takže je to vlastně taky v pohodě.

Jo a travní mulč je perfektním místem pro brambory, když je chcete pěstovat jinak, než v zemi.

Cenu za nejkrásnější záhony bych asi nedostala, ale jsem strašně ráda, že jsme dokázali trávu smysluplně zužitkovat.

P.S. Tátovi se tohle moje řešení moc nezamlouvá :).

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend