Kdo hledá, najde

Rozmohl se nám doma takový nešvar. Za 10 let, co jsme s Honzou spolu, se pořád snažíme nakupovat chytře (rozuměj v co nejlepším poměru cena / výkon).

Jenže po tom, co se nám tu nakupily čtyři různě pozohýbané lopatky, dvě motyčky s ulomeným drápkem a ohnutý rýč (všechno za „rozumnou cenu“), jsem pochopila, že za kvalitu si člověk holt musí něco připlatit.

Začalo to loni na Zahradě Čech, kde mě do očí praštil stánek s nářadím DeWit (report ze Zahrady Čech najdete v loňském článku). Na pohled měli moc pěkné kousky, cenově o něco výš, než jsem zvyklá a pánové se holedbali, že je to nezničitelné. Tak jsem podlehla a koupila si zahradní lopatku. S tím, že ji budu používat i jako motyčku, a že nevěřím, že by přežila víc než pár měsíců. Tak prý, že jim to mám přijít hodit na hlavu, jestli ji dokážu ohnout. Myslela jsem si cosi o reklamních kecech a netušila, že si tuhle značku nářadí fakt zamiluju.

Lopatku v podstatě nedám z ruky. Přežila sázení, zvládne si poradit s urputným plevelem a pořád je to krasavice bez vady na kráse. Takže jsem začala pátrat po tom, co je značka DeWit vlastně zač. A zjistila jsem, že se jedná o rodinný holandský podnik, který funguje už od roku 1898 a nářadí právě teď vyrábí pátá generace kovářů. Všechno je z oceli, ty nejpevnější kousky dokonce z kalené oceli a ze své zkušenosti můžu říct, že ohnout se to prostě nedá, i kdybyste se na to stavěli :).

Teď nově testuju hrábě na trávu a rýč. Odlehčenou holčičí verzi. Není tak těžký, ale ostrý je jako břitva a reje líp než krtek :). Zatím. Tak jsem zvědavá, jestli ho do podzimu neohnu (nebo ta naše těžší polovička dospělé domácnosti).

2 Replies to “Můj tip na zahradní nářadí”

  1. Eva says: 2.9.2018 at 10:42

    Dobrý den,
    máte moc pěkný blog o zahradě. Zahradničení metodou pokus-omyl není vůbec špatné, sama tak zahradničím. Často něco nevyjde nebo to vypadá jinak, ale zase ta radost, když se něco podaří, to je nenahraditelné. Využíváte nějaký koutek i k odpočinku, nebo pořád jen pracujete? 🙂 Podívejte se případně na náš zahradní nábytek, třeba by se Vám tam nějaký hodil.

    1. Petra zahradničí says: 3.9.2018 at 20:58

      Hezký den Evo, děkuju moc za pochvalu, to se mi to zase bude hezky psát :)))). Přesně, jak píšete. Taky máme zeleninu křivou, divně barevnou, ale nám chutná nejvíc na světě. Hlavně mě těší to, jak výsledky práce rostou doslova před očima. A to víte, že si najdeme čas i na lenošení, jen ten odpočívací koutek nám zatím chybí. Zatím na něj nebyla energie ani čas.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend