Kdo hledá, najde

Rozmohl se nám doma takový nešvar. Za 10 let, co jsme s Honzou spolu, se pořád snažíme nakupovat chytře (rozuměj v co nejlepším poměru cena / výkon).

Jenže po tom, co se nám tu nakupily čtyři různě pozohýbané lopatky, dvě motyčky s ulomeným drápkem a ohnutý rýč (všechno za „rozumnou cenu“), jsem pochopila, že za kvalitu si člověk holt musí něco připlatit.

Začalo to loni na Zahradě Čech, kde mě do očí praštil stánek s nářadím DeWit (report ze Zahrady Čech najdete v loňském článku). Na pohled měli moc pěkné kousky, cenově o něco výš, než jsem zvyklá a pánové se holedbali, že je to nezničitelné. Tak jsem podlehla a koupila si zahradní lopatku. S tím, že ji budu používat i jako motyčku, a že nevěřím, že by přežila víc než pár měsíců. Tak prý, že jim to mám přijít hodit na hlavu, jestli ji dokážu ohnout. Myslela jsem si cosi o reklamních kecech a netušila, že si tuhle značku nářadí fakt zamiluju.

Lopatku v podstatě nedám z ruky. Přežila sázení, zvládne si poradit s urputným plevelem a pořád je to krasavice bez vady na kráse. Takže jsem začala pátrat po tom, co je značka DeWit vlastně zač. A zjistila jsem, že se jedná o rodinný holandský podnik, který funguje už od roku 1898 a nářadí právě teď vyrábí pátá generace kovářů. Všechno je z oceli, ty nejpevnější kousky dokonce z kalené oceli a ze své zkušenosti můžu říct, že ohnout se to prostě nedá, i kdybyste se na to stavěli :).

Teď nově testuju hrábě na trávu a rýč. Odlehčenou holčičí verzi. Není tak těžký, ale ostrý je jako břitva a reje líp než krtek :). Zatím. Tak jsem zvědavá, jestli ho do podzimu neohnu (nebo ta těžší polovička dospělé domácnosti).

4 Replies to “Můj tip na zahradní nářadí”

 1. Lada Eidner says: 16.2.2023 at 15:03

  Dobrý den, paní Petro. Udělala jste mi velkou radost s vaším příspěvkem. Doteď jsem se starala jen o keře a stromy, ale nedávno mě prosily malé vnučky, že by chtěly pěstovat nějakou zeleninu. Přiznám se, že jak jsem stará, nevím jak do toho. Kromě Rajčat jahod jsem nic nic ze zeleniny nepěstovala. Moc prosím o radu.
  Děkuji velice . Lada

  1. Petra says: 16.2.2023 at 16:01

   Hezký den Lado, děkuju za vzkaz. Zkuste projít blog, určitě najdete odpovědi na spoustu svých otázek. A kdyby ne, napište mi mail na jak@petrazahradnici.cz, ráda poradím, když budu vědět. Mějte se krásně

 2. Eva says: 2.9.2018 at 10:42

  Dobrý den,
  máte moc pěkný blog o zahradě. Zahradničení metodou pokus-omyl není vůbec špatné, sama tak zahradničím. Často něco nevyjde nebo to vypadá jinak, ale zase ta radost, když se něco podaří, to je nenahraditelné. Využíváte nějaký koutek i k odpočinku, nebo pořád jen pracujete? 🙂 Podívejte se případně na náš zahradní nábytek, třeba by se Vám tam nějaký hodil.

  1. Petra zahradničí says: 3.9.2018 at 20:58

   Hezký den Evo, děkuju moc za pochvalu, to se mi to zase bude hezky psát :)))). Přesně, jak píšete. Taky máme zeleninu křivou, divně barevnou, ale nám chutná nejvíc na světě. Hlavně mě těší to, jak výsledky práce rostou doslova před očima. A to víte, že si najdeme čas i na lenošení, jen ten odpočívací koutek nám zatím chybí. Zatím na něj nebyla energie ani čas.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Send this to friend